טל: 03-5255255
כניסה ללקוחות Funky
שכחתי סיסמא
rapid ssl
waze

קח אותי
לפאנקי

רחי מקווה ישראל 6
תל אביב

טל: 03-5255255

שעות פתיחה החנות :

א - ה 9.00 - 19.00

ו - 9.00 - 15.30

TK Audio בישראל

TK Audio הם חברת בוטיק משוודיה עם הרבה ניסיון מעשי בטכנאות אולפן ובניה של מכשור אודיו מקצועי. "TK" הם Thomas  Kristiansson ו- Annica Andersson. הדואו הזה עורר סערה לא קטנה בשנים האחרונות ושרשורים ארוכים בפורומים מקצועיים בזכות מכשירים במדרג האיכות הגבוה ביותר המסוגלים לפתור בעיות שכיחות המוצאים מהסיגנל את העומק והזוהר החבוי בו. ההנדסה מבוססת על טכניקות מודרניות כמו Mid/Side Processing או חיתוך HP ל Side Chain בעיבוד EQ המתווספות למעגלים קלאסיים אנלוגיים נחשקים שהוכיחו את עצמם בהיסטוריה של המוזיקה המקצועית.


משלוח ראשון הגיע אלינו היום הכולל את ה BC1-S, באס-קומפרסור סטראופוני וורסטילי מ TK-Audio עם קומפרסיה חלקה כמו חמאה וצליל מודרני המוסיף למיקס "דבק" ופאנץ' שיכול להפוך מיקס לתקליט.  וה TK-Lizer, ה EQ היוקרתי למאסטרינג של TK Audio המעניק EQ סטראופוני או דואל-מונו, כל צד בעל חיתוכים כירורגים והגברות טבעיות המסוגלים להעניק נמוכים מוצקים, גבוהים זוהרים, הבהרות של תחום האמצע וטיפול בסיגנל בדיוק מרבי ובעדינות הנדרשת באיכויות הקריטיות שכאלה.


ה BC1-S מבוסס על גרסה משודרגת של הקומפרסור מהקונסולה של  SSL ה 4000 G-Series Bus Compressor עם פיצ'רים אלגנטיים נוספים להתאמה לתהליכי עבודה מודרניים ולשדרוג משמעותי של היכולות לפתרון בעיות שכיחות כמו: דחיסה פרללית מובנת, חיתוך תדרים נמוכים לקומפרסיה (שומר על נמוכים ללא שינוי גם בדחיסות גבוהות), מעגל  Bypass מבוסס ממסרים מוזהבים לבדיקה מהירה של פעולת העיבוד, נובים בקפיצות קבועות ועוד... ה BC1-S בעל איכות מעגלים גבוהה בבניה שוודית ידנית. הוא עובר בדיקות קפדניות לפני צאתו מהמפעל בסטנדרטים מחמירים.
 

 

 

-דחיסת VCA Buss סטראופונית חלקה ושקופה
-מעניק את קסם "הדבק" למיקסים שהופכים מיקס לתקליט עם סאונד מסחרי.
-דחיסה פרללית ( נוב "תערובת" בין אות יבש לרטוב)
-כפתור Mute
-ערכי Ratio/Atteck/Relese רחבים יותר מהעיצוב המקורי של SSL
-Side Chain חיצוני ופנימי בעלי פילטר חיתוך נמוכים 150Hz מונע "חניקה של הנמוכים"
-ניתן לחבר במיקס את הסיגנל מזוג כניסות ה Side Chain
-True Bypass – ממסרים מוזהבים (Relays) עוקפים לחלוטין את המעגל
-פוטונציומטרים" עם קפיצות" לחזרה מהירה לקביעות ידועות ולשמירה על תמונת סטריאו
 
 
 
 
הקסם  ב BC1-S בשימוש על מיקס שלם או תופים למשל הוא תופעת "הדבק" הנשמעת כמו "ג'ל אנלוגי" שמעניק למיקס סאונד של תקליט מסחרי. השיפור מידי וברור כמעט לכל דבר ששולחים דרכו, ניתן להגיע איתו מיקס שנשמע רחב יותר מהרגיל עם בהירות ועומק, מבלי לפגוע בשלמות האודיו. אלמנטים נשמעים "קדימה" יותר אבל בצורה עדינה ומבוקרת עם זמני התקפיות ודעיכה מוזיקליים. 

 
בזכות השדרוגים החכמים של הגרסה החדשה ה BC1-S זורח על מגוון גדול יותר של מקורות ומציע טכניקות חדשות עליהן מתבססות רוב ההפקות היום, מדחיסה פרללית עדינה של מיקס ומאסטרינג (מנגנון מקבילי מובנה) ועד לאפקטים של “Pumping” בפרצוף מבלי לפגוע בנמוכים (פילטר SideChain HPF מונע עיבוד של תחום התדרים הנמוך מתחת ל 150Hz). 
הפוטנציומטרים מבוססי שרשראות נגדים נבחרים לשמירה על תמונת סטריאו מדויקת. הם בעלי קפיצות (צעדים) של ערכים לחזרה מהירה לקביעות ידועות מראש.
ה transients מתעוררים לחיים ומוטיבים בעוצמות נמוכות ברורים יותר בעומק של המיקס. ניתן לשמוע במהירות את פעולת העיבוד עם מנגנון Bypass המחבר מהכניסה ישירות לפלט באמצעות ממסרים פסיביים מוזהבים (True Bypass) בסטנדרט המקובל של אולפני מאסטרינג. 
חיווי האות מתבצע על ידי מחט קלאסית (מהירה יותר בגרסה החדשה ועם תאורה אחורית) המציגה את עומק הדחיסה\פעולת הקומפרסור. 
ה BC-1S הוא דוגמה לניסיון של  TK-Audio בעבודת אולפן והנדסה שהולידה מכשיר אודיו מקצועי שמגיע ממהנדס שיודע בדיוק מה הוא עושה ולאן הוא מכוון. 


 
 
 

ה TK-Lizer הוא  EQ יוקרתי למאסטרינג של TK Audio. הוא מעניק EQ סטראופוני או דואל-מונו (שליטה על עיבוד נפרד לשני הצדדים בשני ערוצים). כל צד בעל חיתוכים כירורגים והגברות טבעיות. הקביעות מתבצעות בקפיצות (Stepping) על מנת לשמור על תמונת סטריאו מדויקת ולחזרה לקביעות משתמש ידועות מראש. פעולת ה EQ ב TK-Lizer וורסטילית מהרגיל הודות לבורד נפרד המעניק עיבוד M/S חכם למגוון יישומים בדרכי טיפול מודרניות עם סאונד אנלוגי קלאסי  באיכויות הגבוהות ביותר.

ה TK-LIzer מבוסס על מעגלי Baxandall  משנות ה 50, שלושה אפיקים, כל אחד בעל בחירה בין 6 תדרים כל אפיק והגברה וחיתוך של 4dB בקפיצות של 1/2dB/1dB. התחום הגבוה והתחום הנמוך מעניקים בחירה בין Peak ל Shelf. בנוסף כל ערוץ\צד בעל חיתוך נמוכים High-Pass במדרון של 12dB/Oct עם בחירה בין 6 תדרים.  

 
-EQ סטריאו (דואל-מונו) שלוש אפיקים לכל צד עם Q נמוך מבוסס Baxandall משנות ה 50 
-"כירורגי" בחיתוכים וטבעי ומוזיקלי בהגברות 
-חיתוך תדרים נמוך וגבוה ניתן לבחירה בין Shelf/Peak (מדפי או פעמוני)
-פילטר נמוכים בעל בחירת תדר חיתוך
-כל השלטים מבוססי קפיצות (Stepped) לחזרה מהירה לקביעות משתמש (Recall) ולתאימות סטראופונית.
-בורד נפרד הכולל פעולת encoding/decoding ל M/S Processing עם אפשריות חכמות המוציאות מכל סיגנל את העושר הכבוי בוא
-חיבורים מאוזנים אלקטרונית (לא שנאיים) לסיגנל נקי וטבעי 


 
ה TK-Lizer בעל מנגנון ייחודי המגדיל את היכולות ואפשרויות ההתמודדות עם בעיות בסיגנל בצורה עצומה!
 
מנגנון ה M/S מחלק את ימין ושמאל, לאמצע (M) וצדדים (S). זה קורה לפני פעולת ה EQ ובחזרה לימין ושמאל ביציאה. בתצורה הזאת ניתן להפעיל EQ באופן נפרד על האמצע (קיק, בס, ווקל ראשי...) ועל הצדדים (גיטרות, תופים, קלידים...) וכמובן להעשיר את הסיגנל בצורה שלא אפשרית ב EQ סטנדרטי. 
 
 
 
 
בנוסף,  בשימוש בפילטר ה High-Pass וה M/S ה EQ מתנהג בצורה הבאה:
 
- הפעלה של חיתוך תדרים נמוך בערוץ האמצע (שמאל) תבצע חיתוך בשני הערוצים, אמצע וצדדים
 - הפעלה של חיתוך נמוך בערוץ הצדדי (ימין )תהפוך כל מה שמתחת לתדר הנבחר ל MONO. דרך מעולה להשיג יותר פוקוס במיקס בתחום התדרים הנמוך.